Poznajemy zawód farmaceuty

rok temu

Kolejną ciekawą wizytą w naszym przedszkolu było spotkanie z Panią Pauliną, mamą Zosi, która pracuje w aptece. Pani farmaceutka opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca, że to nie tylko sprzedaż leków w aptece, ale także ich wykonywanie wg specjalnych receptur. Opowiedziała również o asortymencie apteki, o przeznaczeniu różnych aptekarskich przyborów, które przyniosła ze sobą.  Ważnym wątkiem rozmowy Pani Pauliny z dziećmi były również  zasady odnoszące się do stosowania leków wyłącznie pod opieką dorosłych. Największą atrakcją spotkania okazały się zajęcia praktyczne, własnoręczne wykonywanie przez naszych przedszkolaków kremu oraz samodzielne komponowanie herbatki, którą mogli zabrać do domu. Dzieci z pewnością już wiedzą, że praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna. Serdecznie dziękujemy Pani Paulinie za współprace, poświęcony czas, ciekawe przedstawienie tematu oraz wszystkie niespodzianki!