WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

11 miesięcy temu

Dnia 18 października w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przeprowadził je wykwalifikowany Ratownik Medyczny pan Kamil wraz ze swoim misiem. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia oraz nabycie i utrwalanie podstawowych umiejętności pierwszej pomocy. Podczas spotkania dzieci poznały procedury zachowania się w niebezpiecznych sytuacjach, w których należy wezwać pomoc oraz obserwowały czynności ratownicze. Zostały zapoznane z podstawowymi przedmiotami znajdującymi się w torbie ratownika. Przypomniały numery alarmowe, a także dowiedziały się jak prowadzić rozmowy z dyspozytorem. Dzieci poczuły się jak mali ratownicy, kiedy pod czujnym okiem pana ratownika mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy na fantomie oraz zakładając opatrunki z bandaży i plastrów misiowi. Była to doskonała lekcja, połączenie zabawy z przekazywaniem istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt - ratowanie życia. Dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc. Kierujemy wielkie podziękowania dla Ratownika Medycznego Pana Kamila Kolanowskiego!