Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

rok temu

W piątek 14 października Zuchy oraz Bystrzaki gościły w przedszkolu pana Kamila Ratownika Medycznego. Na początku Ratownik pokazał jak wygląda strój, w którym pracuje. Wyjaśnił na czym polega jego praca, zaprezentował używane przez niego akcesoria, jak również omówił z dziećmi zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Największą atrakcją okazały się ćwiczenia praktyczne. Najpierw przedszkolaki z troskliwością uczyły się zakładać opatrunki misiowi, następnie miały możliwość spróbowania swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomie. Wszystkie dzieci bardzo poważnie podeszły do tego zadania i bardzo się starały, aby prawidłowo wykonywać uciski, co jak się okazało wcale nie jest takie proste. Serdecznie dziękujemy panu Kamilowi za ciekawe i przede wszystkim pouczające spotkanie. Dzięki takiej wizycie przedszkolaki nauczyły się wielu ważnych umiejętności i w razie sytuacji zagrożenia życia i zdrowia będą potrafiły zachować się właściwie.