PRZEDSZKOLNE KINO

23 sierpnia w naszym przedszkolu dzieci mogły poczuć się jak w prawdziwym kinie. Aby wejść do niego musiały ''zakupić'' bilety. Następnie rozsiadły się wygodnie na swoich podusiach i mogły obejrzeć zabawną bajkę o zwierzątkach. Każdy z widzów podczas seansu mógł przegryzać popcorn, aby poczuć się jak w prawdziwym kinie.

DZIEŃ DZIECKA ORAZ PIKNIK RODZINNY

W sobotę 01.06. 2024 r. przed remizą strażacką odbył się Dzień Dziecka oraz Piknik Rodzinny organizowany wraz z KGW oraz OSP Ispina. Celem imprezy było stworzenie miłych warunków do wspólnej zabawy dzieci i ich rodziców oraz integracji społeczności przedszkolnej oraz lokalnej. Na terenie remizy powstały stoiska wcześniej przygotowane z różnym atrakcjami dla dzieci, m.in. malowanie twarzy, balonowe zwierzątka, tatuaże czy dmuchane zamki. Nie obyło się również bez pokazów wozów strażackich, a także smakołyków z grilla czy pysznych ciast. Nie można zapomnieć również o emocjach towarzyszących losowaniu fantów na loterii. Na zakończenie pikniku odbyło się losowanie nagród głównych ufundowanych przez rodziców dzieci z naszego przedszkola. To był zdecydowanie bardzo udany dzień!

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację oraz sponsorom tego wydarzenia!!!

ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2023/2024

21 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość zakończenie roku przedszkolnego. Dzieci wyrecytowały wierszyki i zaśpiewały wakacyjne piosenki. Po występie otrzymały dyplomy oraz upominki.

Rodzice otrzymali podziękowania za pomoc, życzliwość oraz aktywne uczestnictwo w życiu przedszkolnym.

Nadszedł również czas pożegnań, ponieważ kilkoro naszych przedszkolaków rozpocznie od września naukę w szkole. Życzymy im wielu sukcesów. A wszystkim dzieciom radosnych i bezpiecznych wakacji!

''Najważniejsze jest być sobą i wierzyć w swoje wartości. To sprawia, że jesteś naprawdę wyjątkowy.'' Dr. Seuss

Dmuchańce w naszym przedszkolu

18 czerwca w naszym przedszkolu panowała niezwykła atmosfera. Dzieci z niecierpliwością czekały na zabawę w ogrodzie, gdzie rozłożono 'dmuchańce'. Cieszyły się one niezwykłym zainteresowaniem. Pogoda dopisała, humory też, atrakcji było mnóstwo.

Po udanej zabawie zmęczone, ale szczęśliwe dzieci udały się do swoich sal, gdzie czekał na nie zorganizowany poczęstunek. To był wspaniały dzień, który na pewno zapadł w pamięci dzieci.

Dziękujemy rodzinie naszych przedszkolaków za podarowanie uśmiechów na twarzach dzieci, poprzez zorganizowanie 'dmuchańca'.

Warsztaty z robotyki

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z robotyki. Program edukacyjny skierowany do naszych przedszkolaków nosił nazwę Akademia programistów. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały definicję robota, zastosowanie robotów w życiu codziennym, opowiadając o robotach, które znajdują się w naszych domach. W trakcie zajęć dzieci zobaczyły jak programować trasy robotów za pomocą tabletów i specjalnych aplikacji. Roboty poruszały się, wydawały dźwięki, zmieniały kolory. Każde dziecko mogło zaprogramować robota, a finalnie samodzielnie nim sterować. Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze, a co najważniejsze wyzwoliły ciekawość, zachwyt i aktywność naszych przedszkolaków.

Płazy w przedszkolu!

W naszym przedszkolu pojawili się niezwykli goście: żaby. Pani Agnieszka, opiekunka płazów opowiedziała nam o swojej pasji. Prowadząca pokazywała kolejno okazy z jakimi przyjechała. Każdy przedszkolak miał możliwość nie tylko pogłaskania żaby, ale również potrzymania jej na ręce. W ten niezwykły sposób poznaliśmy przedstawione nam płazy, środowisko ich życia, sposób odżywiania, ciekawostki mało nam wcześniej znane i co najcenniejsze dla przedszkolaków, mogły same doświadczyć i przekonać się, że płazy nie są straszne i bywają naprawdę zaskakujące, a niektóre piękne. Tę miłą wizytę z pewnością zapamiętamy na długo.

Teatr Lalek PINOKIO z przedstawieniem pt. 'Kruszynka'

W piątek 07 czerwca do naszego przedszkola zawitał Teatr Lalek PINOKIO z przedstawieniem pt. ''Kruszynka''. Główną rolę odgrywała cyrkowa słonica, która nie lubiła pomagać innym oraz była bardzo leniwa. W końcu Kruszynce udaje się odkryć prawdziwy sekret przyjaźni, który polega na wzajemnej pomocy oraz akceptacji. Przedstawienie pokazało wartość przyjaźni, zrozumienia oraz pomocy potrzebującym. Nasze Przedszkolaki podczas przedstawienia pękały ze śmiechu.

Przedstawienie teartalne pt. "PINOKIO"

Już po raz kolejny mieliśmy okazję spotkania się z aktorami Teatru Krak -Art. Z Krakowa i obejrzeć spektakl teatralny pt. Pinokio. Morał wynikający z bajki mówi, o tym że kłamstwo nie popłaca, starszym należy się szacunek, a miłość czyni cuda. Duża dawka humoru oraz kolorowe stroje sprawiły, że na twarzach naszych przedszkolaków nie znikał uśmiech i zadowolenie.

Posprzątaj z nami Małopolskę

We wtorek 16 kwietnia nasze przedszkole wzięło udział w akcji Posprzątaj z nami Małopolskę zainicjowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Przeprowadzona akcja miała na celu wyjście w plener oraz posprzątanie swojej najbliższej okolicy. Dzieci z wielkim zaangażowaniem porządkowały teren wokół przedszkola, tym samym sprawiając, że teraz świeci czystością. Mamy nadzieję, iż akcja uwrażliwi przedszkolaków na potrzebę dbania o środowisko.