SŁONECZKA- Jesienne skarby

ponad 4 lat temu

"Skarby jesieni" , pod tym hasłem upłnął nam kolejny tydzień zdobywania wiedzy w przedszkolu. Tym razem uczyliśmy się o warzywach. Zapoznawaliśmy się z nazewnictwem warzyw, poznawaliśmy ich kolory, kształty, przeliczaliśmy, sadziliśmy a nawet eksperymentowaliśmy. Przedszkolaki naocznie zobaczyły z czego składa się ziemniak, pod czujnym okiem z wielkim zaangażowaniem ucierały ziemniaka oraz oddzielały wodę od skrobi by finalnie rozwiązać zagadkę. Stworzyliśmy również słoik z "Kiszonymi ogórkami", które wspólnie przeliczaliśmy, a sam proces tworzenia ogórków przysporzył dzieciom wiele radości, a przede wszystkom wpłynął na rozwój ich motoryki małej czyli usprawnieniu ich dłoni i palców. Zabawy było wiele, a ciekawskie "Słoneczka" z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.