Pokaz druku 3D

rok temu

W poniedziałek w naszym przedszkolu odbył się pokaz druku 3D. Przedszkolaki dowiedziały się jakie funkcje posiada drukarka 3D, która wykorzystuje do drukowania filament. Obserwowały pracę czterech "otwartych" drukarek, więc każdy mógł z bliska przyjrzeć się w jaki sposób powstają drukowane modele trójwymiarowe. I tak powstały figurki zajączka, rakiety, kwiatu oraz duszka. Dzieci poznały także role, jaką odgrywa drukarka 3D w różnych zawodach, w których jest wykorzystywana. Korzystają z niej chirurdzy, aby drukować narządy i kości, cukiernicy mogą drukować ozdoby do ciast, a dentyści zęby. Drukarka 3D pomaga również w budowaniu domów! Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały o tym,  w jaki sposób działa drukarka i do czego się przydaje. Spotkanie zakończyliśmy zdjęciami naszych przedszkolaków w przygotowanej przepięknej scenerii.