SŁONECZKA - projekt edukacyjny

Dzieci z grupy Słoneczek zaczęły swoją przygodę z projektem edukacyjnym pt. ”Co słonko widziało” i wykonały kolejne zadania. Zorganizowały kącik literatury Marii Konopnickiej, powstało również słoneczko, które będzie nam towarzyszyć przez cały rok. Natomiast ze zgromadzonych darów jesieni Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną – makietę z liści oraz zwierzątka z kasztanów i plasteliny. Dzieci były zachwycone rezultatem swojej pracy!

Praca plastyczna - Jeż

W ramach dodatkowych zajęć plastycznych, gdzie Przedszkolaki będą poznawać różne techniki plastyczne, wykonały w tym tygodniu pięknego jeża. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przyklejały poszczególne elementy, a efekty prezentują poniższe zdjęcia.

JESIENNE SPACERY I ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU!!!

Korzystając z uroków pięknej jesieni, przedszkolaki wybrały się na spacer, podczas którego obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie. Podczas spaceru bacznie obserwowały otoczenie, a możliwość zobaczenia zwiastunów jesieni, które omawiane były podczas zajęć wywołało niamały zachwyt oraz utwierdziły w tym że przyszła do nas JESIEŃ. Nie zabrakło również zabaw w przedszkolnym ogrodzie.

DZIEŃ CHŁOPAKA

1 paźdźiernika w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Chłopaka". W tym dniu koleżanki złożyły chlopcom serdeczne życzenia oraz obdarowały ich drobnymi upominkami. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy świętując ich dzień. Na zakończenie wszystkie dzieci uczestniczyły w małej uczcie zorganizowanej z pomocą naszej Rady Rodziców - za co składamy serdeczne podziękowania!!!

Urodzinki Piotrusia

W poniedziałek Piotruś z grupy Słoneczek świętował swoje 3 urodziny. Wspólnie zaśpiewaliśmy głośne „Sto lat”, a następnie każdy Przedszkolak złożył Piotrusiowi serdeczne życzenia. Naszemu Jubilatowi życzymy, by każdy dzień był radosny i szczęśliwy wypełniony uśmiechem!

"SŁONECZKA" - poznajemy owoce

Zdrowo rośniemy, bo owoce i warzywa jemy! Pod takim hasłem minął nam zarówno poprzedni jak i obecny tydzień. Rozmawialiśmy na temat zdrowego odżywiania, Przedszkolaki uczyły się rozpoznawać i nazywać owoce, określały ich kształt, wielkość, kolor oraz smak. Dzieciom bardzo podobały się zagadki dotykowe, bez problemu rozpoznawały  i nazywały owoce. Efektem finałowym była degustacja poznanych owoców. Dzieci nie trzeba było długo namawiać, z apetytem próbowali wszystkich owoców!!! Na zakończenie zajęć wykonały pracę plastyczną – jabłuszko.

"GWIAZDECZKI" - soczek , mniam!!!

Na zakończenie tygodnia w którym poznawaliśmy owoce i warzywa rosnące w sadzie, wspólnie z przedszkolakami z grupy GWIAZDECZKI przygotowaliśmy pyszny i zdrowy sok jabłkowo - marchewkowy. Sam proces robienia soku wywołał u dzieci duże zainteresowanie. Każde dziecko z wielką chęcią czynnie uczestniczyło w procesie tworzenia naszego soku. Praca odbyła sie pod czujnym nazdorem Pani, która dbała o zachowanie bezpieczeństwa. Na koniec pracy odbyła się degustacja i ku zaskoczeniu każdy przedszkolak nie zostawił ani kropelki soku.

"GWIAZDECZKI" - realizacja projektu

W ramach realizacji projektu "Z darami natury świat nie jest ponury" dzieci z grupy GWIAZDECZKI wykonały zadanie "Drugie życie kartonu". Wspólnie stworzyliśmy pociąg z wagonami, do których później załadowaliśmy dary natury przyniesione przez przedszkolaki (szyszki, żołędzie, kasztany i orzeczy). Zabawy było co niemiara a efekt końcowy zachwyca!!!

Urodzinki Michalinki

Uśmiechu, zdrowia, radości,

mnóstwa prezentów i gości.

Przyjaźni wielkich i małych,

wielu przygód niebywałych,

uśmiechu wesołego i wszystkiego,

wszystkiego najlepszego!

Urodzinki Frania - Słoneczka
W czwartek swoje 3 urodziny obchodził Franio z     młodszej grupy. Tak ważny dla siebie dzień          świętował ze swoimi nowymi kolegami i koleżankami oraz swoimi paniami. Wszyscy odśpiewali wesołe "Sto lat" oraz złożyli Franiowi najserdeczniejsze życzenia. Życzymy mu dużo uśmiechu, spełnienia wszystkich marzeń oraz wspaniałej zabawy w przedszkolu !!!