ZABAWA ANDRZEJKOWA I ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 30 listopada przychodząc do przedszkola, każdy z dzieci zabrał ze sobą świetny humor i mnóstwo energii .Nastrojowa muzyka i czarodziejski dekoracje wprowadziły wszystkich w świat magii, by poznać wróżby, tańczyć w rytm ulubionych piosenek oraz wspólnie się bawić. Przedszkolaki poznały symbole andrzejek, przelewały wosk przez dziurkę od klucza i starały się odczytać z jego kształtu, co każdemu jest piane. Nie zabrakło zabawy z butelką i poznanie swojego zawodu w przyszłości czy losowania ukrytych pod kubkami symbolów, z których każdy miał przypisane znaczenie. Na zabawę andrzejkową przybyły również pluszowe misie, które razem z dziećmi bawiły się wspaniale. Przedszkolaki przypomniały sobie o sławnych misiach jakie znają z bajek, a na koniec zasiadły do pysznego poczęstunku.

Teatr lalek PINOKIO

W dniu 10 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru Lalek "Pinokio", którzy zaprezentowali przedstawienie pt. "Kłamstwa kozy". Bajkowe postacie oraz w humorystyczny sposób przedstawione losy kozy przyciągnęły uwagę wszystkich przedszkolaków. Koza była wesołą postacią lecz często lubiła kłamać. Cała historia dobrze się skończyła, a koza uświadomiła sobie i naszym przedszkolakom, że nie warto kłamać bo "kłamstwo ma krótkie nogi" i zawsze wyjdzie na jaw. Pouczająca, zabawna opowieść dostarczyła dzieciom wiele radości!

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Co to jest niepodległość
Teraz wiem już na pewno
Każde dziecko dziś woła
To polski dom, polska szkoła
Co to jest niepodległość
Teraz wiem już na pewno.

W piątek 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się akademia z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tego dnia przedszkolaki ubrani w odświętne stroje z wielką powagą recytowały wiersze o tematyce patriotycznej, śpiewali pieśni o Polsce, nie zabrakło również naszego hymnu narodowego. Uroczystość była pięknym świadectwem dziecięcego patriotyzmu.

Przedstawienie teatralne - Kaczka Cudaczka

W czwartek 26.10. do naszego przedszkola zawitał teatr KRAK- ART z Krakowa z przedstawieniem pt. Kaczka - Cudaczka. Niesforna bohaterka, pełna szalonych pomysłów i żądna niezwykłych przygód od razu zaskarbiła sobie sympatię naszych przedszkolaków. Zarówno Zuchy oraz Bystrzaki z uśmiechem na ustach śledziły perypetie Kaczki, która szukając sposobu na pozbycie się bólu brzucha, spowodowanego nadmiarem słodyczy szuka najdziwniejszych rozwiązań. Dzieci  miały szansę brać czynny udział w przedstawieniu  - tańczyły w kółeczku, odpowiadały na pytania bohaterów, prały oraz wieszały pranie. Występ dostarczył przedszkolakom wiele radości o czym świadczyły gromkie brawa.

WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

Dnia 18 października w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przeprowadził je wykwalifikowany Ratownik Medyczny pan Kamil wraz ze swoim misiem. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia oraz nabycie i utrwalanie podstawowych umiejętności pierwszej pomocy. Podczas spotkania dzieci poznały procedury zachowania się w niebezpiecznych sytuacjach, w których należy wezwać pomoc oraz obserwowały czynności ratownicze. Zostały zapoznane z podstawowymi przedmiotami znajdującymi się w torbie ratownika. Przypomniały numery alarmowe, a także dowiedziały się jak prowadzić rozmowy z dyspozytorem. Dzieci poczuły się jak mali ratownicy, kiedy pod czujnym okiem pana ratownika mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy na fantomie oraz zakładając opatrunki z bandaży i plastrów misiowi. Była to doskonała lekcja, połączenie zabawy z przekazywaniem istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt - ratowanie życia. Dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc. Kierujemy wielkie podziękowania dla Ratownika Medycznego Pana Kamila Kolanowskiego!

Energia odnawialna - warsztaty

W czwartek 11 października dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w niezwykłych zajęciach edukacyjnych. Tematyka warsztatów dotyczyła energii odnawialnej. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. gdzie powstaje prąd i w jaki sposób trafia do naszych domów, jak działa elektrownia wiatrowa oraz słoneczna, czy energia słoneczna może wprawić w ruch wiatrak oraz czy samochodzik zabawka może jeździć napędzany energią z paneli fotowoltaicznych. Na koniec została wykonana wspaniała sesja zdjęciowa pt. Mali badacze. Były to z pewnością wartościowe i pouczające warsztaty. Zapraszamy do fotorelacji!

Dzień Chłopaka

Dnia 30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. W naszym przedszkolu dzień ten przypadł na 29 września. Na chłopców czekało wiele atrakcji m.in. legitymacje super chłopaka, na których chłopcy uwiecznili swój odcisk. Otrzymali od dziewczynek również piękne krawaty, upominki oraz moc najserdeczniejszych życzeń. Na wszystkich czekał pyszny poczęstunek. Uroczystość w doskonały sposób posłużyła zintegrowaniu przedszkolaków. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy!

Jesienny spacer

Jesień to jedna z najbardziej kolorowych pór roku. Dzieci podczas spaceru podziwiały piękno przyrody i odkrywały jej sekrety, a także obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Po drodze uczyły nazywać się napotkane drzewa. Była to dobra okazja do wzbogacenia wiedzy przyrodniczej przedszkolaków.