Urodzinki Kingusi

KINGUSIU!!!

Wszystko, co piękne i wymarzone
Niech w Twym życiu będzie spełnione.
Niech życie słodko płynie,
a wszystko, co złe niech szybko minie!

"SŁONECZKA" - Parasol

Podczas zajęć plastycznych dzieci mają okazję zetknąć się z różnymi rodzajami przyborów, materiałów i technik plastycznych. Kolejną z naszych prac jest kolorowy parasol. Tym razem do jego wyklejania wykorzystaliśmy różnego rodzaju ziarenka. Dzieciom dużą przyjemność sprawiało dotykanie ziaren dzięki czemu stymulowały zmysł dotyku.

Urodzinki Laurki

Laurka z grupy „Słoneczek” świętowała swoje urodziny w gronie koleżanek i kolegów z przedszkola. Z tej okazji wszyscy zrobiliśmy piękne koło, w środku, którego miejsce zajęła nasza jubilatka. Następnie zaśpiewaliśmy głośne „Sto lat” i złożyliśmy Laurce życzenia prosto z serca. W zamian zostaliśmy poczęstowani pysznymi słodkościami. Życzymy Laurce samych wspaniałości, aby każdy dzień był dla niej niezapomnianą przygodą i przynosił wiele radości!!!

"GWIAZDECZKI" -Degustacja przetworów z domowej spiżarni.

Podczas zajęć, które dotyczyły domowych przetworów oraz zapasów gromadzonych jesienią w naszych spiżarniach, przedszkolaki uczestniczyły w degustacji dżemów oraz pysznego miodu przyniesionego przez Zuzię Siudak oraz Filipka Kurnika (za co serdecznie dziękujemy!!!). Każde dziecko z chęcią kosztowało przygotowanych kęsków i każdy odnalazł swój ulubiony smak dżemu. Było pysznie!!!

"GWIAZDECZKI" - Moja ramka na zdjęcie.

Przedszkolaki z grupy GWIAZDECZKI w ramach realizacji zajęć o zawodzie fotografa nie tylko mogły zobaczyć jak wyglądały stare aparaty i poznać ich techniki działania. Wcieliły się również w rolę "modeli". Wspólna fotografia wyszła piękna, a na koniec dzieci wykonały dla niej ramkę według własnego pomysłu. Efet był oszałamiający a praca sprawiła małym artystą wiele radości. Mam nadzieję że wykonane ramki znalazły szczególne miejsce w ich pokojach.

"SŁONECZKA" - Jesienna Pani Sowa

Podczas dzisiejszej pracy plastycznej dzieci z grupy Słoneczek wykorzystały zebrane liście i wykonały piękną jesienną sowę. Z dużym zaangażowaniem doskonaliły swoje umiejętności plastyczne przyklejając elementy w odpowiednie miejsce.