JASEŁKA

Pielęgnując tradycje i zwyczaje świąteczne 22 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Przedszkolaki  przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną pięknymi kolędami oraz pastorałkami. Swoim występem mali aktorzy wprowadzili wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości z Narodzenia Pana.

Z tej okazji składamy wszystkim Państwu najlepsze życzenia świąteczne: Niech ten wyjątkowy czas pełen będzie radości, spokoju, wzruszeń i rodzinnego ciepła, a w nadchodzącym roku dopisuje zdrowie, szczęście oraz wszelka pomyślność.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy.

W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym wykonaliśmy kartki świąteczne oraz stroiki dla Domu Opieki Jestem w Grobli.

Ubieramy choinkę

W naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć zwyczaju ubierania choinki. Dlatego kiedy pojawiła się w naszej sali, przedszkolaki z wielką ochotą dekorowały świąteczne drzewko. Na początku dzieci wykonały piękny kolorowy łańcuch, który zawiesiły na choince razem z bombkami oraz kolorowymi światełkami. Od razu zrobiło się świątecznie i wyjątkowo!

Spotkanie z Mikołajem!

W piątek 9 grudnia dzieci z naszego przedszkola udały się na spotkanie św. Mikołaja, który czekał na nas w Domu Kultury w Grobli. Najpierw przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne, a następnie Św. Mikołaj podarował wszystkim dzieciom słodkie prezenty.

Dzień Górnika

W piątek w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Górnika zwany- Barbórką. Święta Barbara jest patronką górników, która przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni, dlatego była to świetna okazja do wzbogacenia wiedzy na ten temat. Przedszkolaki dowiedziały się do produkcji czego wykorzystywany jest węgiel. Poznaliśmy węgiel do rysowania, który posłużył nam do stworzenia prac plastycznych. Następnie wykonaliśmy czapki- czako, które zdobiły nasze główki. W tym dniu dowiedzieliśmy się również jakiego koloru jest flaga górnicza oraz godło. Bardzo dobrze znamy narzędzia niezbędne do pracy w kopalni. Już wszyscy wiemy czym zajmują się górnicy, jak trudną i niebezpieczną pełnią pracę.

Zabawa Andrzejkowa z Pluszowym Misiem

Pod koniec listopada przedszkolaki obchodziły dwa ważne święta. Dzień Pluszowego Misia oraz Andrzejki. Każde dziecko przyniosło ze sobą swojego ulubionego pluszowego przyjaciela. Przybyły misie małe i duże, a każdy był piękny i wyjątkowy. Razem z misiami przedszkolaki rozpoczęły zabawę andrzejkową chętnie prezentując swoje stroje. Nie zabrakło wesołych zabaw z balonami oraz andrzejkowych wróżb, dzięki którym dowiedzieliśmy się, co czeka nas w przyszłości. Po wspólnej zabawie czekała na dzieci słodka niespodzianka. W tym dniu panował magiczny nastrój.

Poznajemy zawód farmaceuty

Kolejną ciekawą wizytą w naszym przedszkolu było spotkanie z Panią Pauliną, mamą Zosi, która pracuje w aptece. Pani farmaceutka opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca, że to nie tylko sprzedaż leków w aptece, ale także ich wykonywanie wg specjalnych receptur. Opowiedziała również o asortymencie apteki, o przeznaczeniu różnych aptekarskich przyborów, które przyniosła ze sobą.  Ważnym wątkiem rozmowy Pani Pauliny z dziećmi były również  zasady odnoszące się do stosowania leków wyłącznie pod opieką dorosłych. Największą atrakcją spotkania okazały się zajęcia praktyczne, własnoręczne wykonywanie przez naszych przedszkolaków kremu oraz samodzielne komponowanie herbatki, którą mogli zabrać do domu. Dzieci z pewnością już wiedzą, że praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna. Serdecznie dziękujemy Pani Paulinie za współprace, poświęcony czas, ciekawe przedstawienie tematu oraz wszystkie niespodzianki!

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - wizyta Marshalla

W poniedziałek świętowaliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia na dzieci czekała niespodzianka. Odwiedził nas gość specjalny, jeden z bohaterów Psiego Patrolu Marshall. Przedszkolaki wspólnie z sympatycznym pieskiem uczestniczyły w wesołych zabawach, a rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Dzieci były zachwycone, a radości nie było końca.

11 LISTOPADA

"Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! "

Z okazji Święta Niepodległości dzieci z naszego przedszkola w uroczystych strojach oraz podniosłej atmosferze przedstawiły przygotowany montaż słowno-muzyczny, mający na celu upamiętnienie historycznych wydarzeń. Poprzez recytacje wierszy, wspólne śpiewanie hymnu, pieśni patriotycznych oraz tańców przedszkolaki oddały miłość do Ojczyzny oraz szacunek bohaterom i symbolom narodowym. Był to dzień pełen emocji oraz wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.

Czerwony Kapturek - teatrzyk

Dnia 26 października do naszego przedszkola przyjechał Teatr STUDIO TEATRALNE KRAK- ART z przedstawieniem pt. Czerwony Kapturek. Teatrzyk w przedszkolu to zawsze wielkie przeżycie dla dzieci. Bajka o Czerwonym Kapturku znana jest przedszkolakom, ale przedstawiona w innej konwencji pozwoliła utrwalić, jak ważna jest ostrożność  wobec obcych oraz, że zawsze należy słuchać rodziców. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły  w przedstawieniu, zafascynowane żywymi postaciami z bajki śpiewali wspólnie z aktorami, tańczyli, a nawet miały możliwość przebrania się. Na zakończenie nie szczędziły braw.