Przedszkole Niepubliczne "Tęcza"


Galeria

.


BAL KARNAWAŁOWY

W czwartek 8 lutego w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany wielki bal karnawałowy połączony z tłustym czwartkiem. Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe postacie, można było spotkać: królewnę, pszczółkę, Spider-Mana, Batmana, zebrę, pirata, strażaka, policjanta czy kowboja i wiele innych. Radosny wystrój sali zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy. Równo z pojawieniem się pierwszych rytmów muzyki wszystkie przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły tańce i pląsy. Największą atrakcją podczas balu okazały się zabawy z balonami. Dzieci pozowały również do zdjęć w fotobudce z pączków. Na koniec odbył się pokazy mody, podczas którego każdy mógł zaprezentować swój strój. Wspólna zabawa przyniosła naszym przedszkolakom wiele radości oraz uśmiechu, a to było głównym celem balu karnawałowego!

GMINNY KONKURS KOLĘD I PIOSENKI ZIMOWEJ

30 stycznia w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Drwini z/s w Grobli odbył się Konkurs Kolęd i Piosenki Zimowej. Nasze przedszkole reprezentowały: Izabela Łopata oraz Nela Madej. Dziewczynki zaprezentowały się wspaniale!!! Gratulujemy Izabeli zdobycia II miejsca, a Nelusi wielkiej odwagi. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. 

Przedstawienie teartalne - Kot w butach

We wtorek gościliśmy w przedszkolu aktorów ze Studia Teatralnego Krak - Art. z Krakowa, którzy zaprezentowali przedstawienie teatralne pt. Kot w butach. Dzieci z uwagą śledziły losy Janka i jego przyjaciela kota, uczestnicząc bezpośrednio w rozwiązywaniu ich problemów. Była to  historia przyjaźni między człowiekiem i zwierzęciem, która uczy, że przyjaźń i wierność jest o wiele cenniejsza od złota, a uczciwość i dobro zawsze zostają wynagrodzone. Przedszkolaki zachwyceni występem podziękowali artystom głośnymi brawami!

POKAZ ILUZJI

Dzień 29 stycznia okazał się magicznym dniem dla naszych przedszkolaków. Zawitał do nas iluzjonista, który wprowadził dzieci do świata iluzji, a przede wszystkim dobrego humoru. Magiczne sztuczki wywoływały na twarzach naszym przedszkolaków nie tylko zaciekawienie, ale również ogromny zachwyt. W znany tylko magikowi sposób przedmioty znikały i pojawiały się, a dzieci dzielnie asystowały wypowiadając kolejne zaklęcia. Na koniec gromkie brawa były wyrazem uznania dla niecodziennego gościa.

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Dnia 13 grudnia udaliśmy się autokarem do GCKiP w Grobli na spotkanie ze Św. Mikołajem. Obejrzeliśmy piękny świąteczny spektakl, a następnie Mikołaj obdarował nas słodkimi upominkami. Było radośnie, świątecznie i magicznie. 

Tak mijał nam grudzień...

Grudzień dla przedszkolaków to wyjątkowy czas, gdzie mogą poznać tradycje Świąt Bożego Narodzenia oraz poczuć magię świąt, poprzez wykonanie ozdób świątecznych oraz wspólnie ubieranie choinki czy naukę tradycyjnych kolęd. Niewątpliwie dzięki tym wszystkim zwyczajom w przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera. 

JASEŁKA

Zgodnie z tradycją naszego przedszkola 21 grudnia dzieci przedstawiły Jasełka bożonarodzeniowe. Klimat uroczystości podkreśliły piękne tańce, stroje oraz wymowna dekoracja. Wszystkie dzieci wystąpiły najlepiej jak potrafiły. Brawo przedszkolaki!

ZABAWA ANDRZEJKOWA I ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 30 listopada przychodząc do przedszkola, każdy z dzieci zabrał ze sobą świetny humor i mnóstwo energii .Nastrojowa muzyka i czarodziejski dekoracje wprowadziły wszystkich w świat magii, by poznać wróżby, tańczyć w rytm ulubionych piosenek oraz wspólnie się bawić. Przedszkolaki poznały symbole andrzejek, przelewały wosk przez dziurkę od klucza i starały się odczytać z jego kształtu, co każdemu jest piane. Nie zabrakło zabawy z butelką i poznanie swojego zawodu w przyszłości czy losowania ukrytych pod kubkami symbolów, z których każdy miał przypisane znaczenie. Na zabawę andrzejkową przybyły również pluszowe misie, które razem z dziećmi bawiły się wspaniale. Przedszkolaki przypomniały sobie o sławnych misiach jakie znają z bajek, a na koniec zasiadły do pysznego poczęstunku.