ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2023/2024

21 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość zakończenie roku przedszkolnego. Dzieci wyrecytowały wierszyki i zaśpiewały wakacyjne piosenki. Po występie otrzymały dyplomy oraz upominki.

Rodzice otrzymali podziękowania za pomoc, życzliwość oraz aktywne uczestnictwo w życiu przedszkolnym.

Nadszedł również czas pożegnań, ponieważ kilkoro naszych przedszkolaków rozpocznie od września naukę w szkole. Życzymy im wielu sukcesów. A wszystkim dzieciom radosnych i bezpiecznych wakacji!

''Najważniejsze jest być sobą i wierzyć w swoje wartości. To sprawia, że jesteś naprawdę wyjątkowy.'' Dr. Seuss

Dmuchańce w naszym przedszkolu

18 czerwca w naszym przedszkolu panowała niezwykła atmosfera. Dzieci z niecierpliwością czekały na zabawę w ogrodzie, gdzie rozłożono 'dmuchańce'. Cieszyły się one niezwykłym zainteresowaniem. Pogoda dopisała, humory też, atrakcji było mnóstwo.

Po udanej zabawie zmęczone, ale szczęśliwe dzieci udały się do swoich sal, gdzie czekał na nie zorganizowany poczęstunek. To był wspaniały dzień, który na pewno zapadł w pamięci dzieci.

Dziękujemy rodzinie naszych przedszkolaków za podarowanie uśmiechów na twarzach dzieci, poprzez zorganizowanie 'dmuchańca'.

Płazy w przedszkolu!

W naszym przedszkolu pojawili się niezwykli goście: żaby. Pani Agnieszka, opiekunka płazów opowiedziała nam o swojej pasji. Prowadząca pokazywała kolejno okazy z jakimi przyjechała. Każdy przedszkolak miał możliwość nie tylko pogłaskania żaby, ale również potrzymania jej na ręce. W ten niezwykły sposób poznaliśmy przedstawione nam płazy, środowisko ich życia, sposób odżywiania, ciekawostki mało nam wcześniej znane i co najcenniejsze dla przedszkolaków, mogły same doświadczyć i przekonać się, że płazy nie są straszne i bywają naprawdę zaskakujące, a niektóre piękne. Tę miłą wizytę z pewnością zapamiętamy na długo.

Warsztaty z robotyki

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z robotyki. Program edukacyjny skierowany do naszych przedszkolaków nosił nazwę Akademia programistów. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały definicję robota, zastosowanie robotów w życiu codziennym, opowiadając o robotach, które znajdują się w naszych domach. W trakcie zajęć dzieci zobaczyły jak programować trasy robotów za pomocą tabletów i specjalnych aplikacji. Roboty poruszały się, wydawały dźwięki, zmieniały kolory. Każde dziecko mogło zaprogramować robota, a finalnie samodzielnie nim sterować. Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze, a co najważniejsze wyzwoliły ciekawość, zachwyt i aktywność naszych przedszkolaków.

Teatr Lalek PINOKIO z przedstawieniem pt. 'Kruszynka'

W piątek 07 czerwca do naszego przedszkola zawitał Teatr Lalek PINOKIO z przedstawieniem pt. ''Kruszynka''. Główną rolę odgrywała cyrkowa słonica, która nie lubiła pomagać innym oraz była bardzo leniwa. W końcu Kruszynce udaje się odkryć prawdziwy sekret przyjaźni, który polega na wzajemnej pomocy oraz akceptacji. Przedstawienie pokazało wartość przyjaźni, zrozumienia oraz pomocy potrzebującym. Nasze Przedszkolaki podczas przedstawienia pękały ze śmiechu.

Przedstawienie teartalne pt. "PINOKIO"

Już po raz kolejny mieliśmy okazję spotkania się z aktorami Teatru Krak -Art. Z Krakowa i obejrzeć spektakl teatralny pt. Pinokio. Morał wynikający z bajki mówi, o tym że kłamstwo nie popłaca, starszym należy się szacunek, a miłość czyni cuda. Duża dawka humoru oraz kolorowe stroje sprawiły, że na twarzach naszych przedszkolaków nie znikał uśmiech i zadowolenie.

Posprzątaj z nami Małopolskę

We wtorek 16 kwietnia nasze przedszkole wzięło udział w akcji Posprzątaj z nami Małopolskę zainicjowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Przeprowadzona akcja miała na celu wyjście w plener oraz posprzątanie swojej najbliższej okolicy. Dzieci z wielkim zaangażowaniem porządkowały teren wokół przedszkola, tym samym sprawiając, że teraz świeci czystością. Mamy nadzieję, iż akcja uwrażliwi przedszkolaków na potrzebę dbania o środowisko.

XXI POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

26 marca w Szkole Podstawowej nr 5 w Bochni odbył się XXI Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem Mój ulubiony wiersz. Honorowy patronat objęli: Starosta Bocheński Adam Korta i Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński.

Jest nam niezmiernie miło po raz kolejny poinformować, iż nasza podopieczna Izabela Łopata zdobyła I miejsce w XXI Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy Izabeli wygranej po raz drugi oraz życzymy dalszych sukcesów!

DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet w naszym przedszkolu, jak co roku, to przemiłe święto dla wszystkich dziewczynek.W tym szczególnym dniu mali dżentelmeni składali życzenia swoim koleżankom oraz śpiewali wyjątkową piosenkę. Następnie wręczyli kwiaty oraz drobne upominki przygotowane przez rodziców oraz Panie. Tego dnia w przedszkolu brzmiała taneczna muzyka, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Dziewczynki były bardzo uradowane i dziękowały za przygotowane niespodzianki!

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

Kolejnym sukcesem naszej podopiecznej Izabeli Łopaty jest zdobycie I miejsca w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Grobli. Miło nam poinformować, że Izabela będzie reprezentować gminę w konkursie powiatowym w Bochni. Serdecznie gratulujemy!