WITAMY JESIEŃ

W piątek 23 września świętowaliśmy w przedszkolu Pierwszy Dzień Jesieni. Tego dnia zawitała do nas sama Pani Jesień z koszem swoich jesiennych darów. Aby bliżej poznać nową porę roku, w tym dniu organizowane były zajęcia oraz zabawy o tematyce jesiennej. Wspólnie słuchaliśmy jesiennych piosenek, rozmawialiśmy o pierwszych oznakach jesieni, jak również segregowaliśmy dary przyniesione przez Panią Jesień. Żaden przedszkolak już nie miał wątpliwości, że nastała jesień.

Akcja - "Sprzątanie Świata"

Dnia 23 września dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczna edycja kampanii odbywała się pod hasłem „WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE”. Dzieci zaopatrzone zostały w rękawice ochronne oraz worki i wyruszyły porządkować pobliski teren. Z wielkim zaangażowaniem i ochotą zbierały, to co napotkały po drodze. Istotnym celem tego wydarzenia było pokazanie dzieciom skutków zaśmiecania świata oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Dzień Przedszkolaka to ważna data,

Nie tylko dla dzieci, lecz dla całego świata.

Dzieci są ważne to każdy powie.

Z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek.

Więc wszystkim dzieciom małym i dużym,

życzyć dziś chcemy długich podróży,

spełnienia marzeń, cudownych wrażeń,

mnóstwa radości i samych słodkości!

Dzień Kropki

W czwartek 15 września w naszym przedszkolu odbył się Międzynarodowy Dzień Kropki. Świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia bajki edukacyjnej, dotyczącej tego, jak zwykła kropka zmieniła świat małej dziewczynki poprzez odkrycie jej talentu. Kropki towarzyszyły nam w wielu zabawach ruchowych oraz działaniach plastycznych. Przedszkolaki wspólnie stworzyły „kropkowe drzewo” z kółek różnej wielkości, skakały również do krążków gimnastycznych, układały kropki na sylwetce biedronek, a także wysłuchały piosenki o kropce. Tego dnia nie brakowało uśmiechu i zadowolenia wszystkich dzieci.

Dzień Bociana Białego.

Dnia 31 maja obchodzony jest Dzień Bociana Białego, dlatego postanowiliśmy w przedszkolu uczcić to wyjątkowe święto. Przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się wiele ciekawostek o bocianie: co je, jak śpi, gdzie zakłada  gniazda i jaką drogę pokonuje do Polski, ale także, jakie zagrożenia czyhają na niego ze strony człowieka i jak dzieci mogą mu pomóc. Nie zabrakło również bocianich zabaw – przedszkolaki rozpoznawały bociani klekot oraz próbowały stać jak bocian na jednej nodze. Wykonaliśmy również opaski bocianów. Ten dzień był okazją do zwrócenia uwagi na szczególne znaczenie bocianów oraz potrzebę ochrony tych ptaków.

Urodziny Adrianki

ADRIANKO

Świeczki się na torcie mienią,
obok wiśnie się czerwienią,
cudnie pachnie czekolada,
skrzy się w szklankach lemoniada,
baloniki wiszą w górze,
klaun oklasków zbiera burzę,
a to wszystko z tej przyczyny,
że są Twoje urodziny !

STO LAT !!!

Urodziny Tymoteusza

TYMOTEUSZKU

Z okazji urodzin, które są raz w roku,
Niechaj będą szczęśliwe i pełne uroku.
Składamy Tobie szczere urodzinowe życzenia,
Aby się spełniły najskrytsze marzenia.

STO LAT!!!