"GWIAZDECZKI" -Degustacja przetworów z domowej spiżarni.

Podczas zajęć, które dotyczyły domowych przetworów oraz zapasów gromadzonych jesienią w naszych spiżarniach, przedszkolaki uczestniczyły w degustacji dżemów oraz pysznego miodu przyniesionego przez Zuzię Siudak oraz Filipka Kurnika (za co serdecznie dziękujemy!!!). Każde dziecko z chęcią kosztowało przygotowanych kęsków i każdy odnalazł swój ulubiony smak dżemu. Było pysznie!!!

"SŁONECZKA" - Jesienna Pani Sowa

Podczas dzisiejszej pracy plastycznej dzieci z grupy Słoneczek wykorzystały zebrane liście i wykonały piękną jesienną sowę. Z dużym zaangażowaniem doskonaliły swoje umiejętności plastyczne przyklejając elementy w odpowiednie miejsce.

Praca plastyczna - Muchomor

Muchomor

Pan muchomor w lesie stoi,
coś go bardzo niepokoi.
Nikt go nie chce zerwać wcale,
a wygląda tak wspaniale.
Wszystkie grzybki są w koszyku oprócz muchomora.
Może to na niego nie jest jeszcze pora?

Urodzinki Lenki

Nasza podopieczna Lenka z grupy Gwiazdeczek obchodziła swoje 5 urodziny w przedszkolu. Zaczęliślmy od zaśpiewnia radosnego „Sto lat” oraz życzeń, a poźniej były słodkości, którymi częstowała Jubilatka. Życzymy Lence dużo zdrówka, pięknych dni pełnych radości oraz wesołych chwil spędzonych w przedszkolu!!!

"GWIAZDECZKI" - Jesienne drzewo.

Jesień zagościła w naszym przedszkolu na dobre. Podczas zajęć, korzystając z darów zgromadzonych dzięki przedszkolakom, wykonaliśmy pracę plastyczną - JESIENNE DRZEWO. Do wykonania jej użyliśmy stempli wykonanych z ziemniaków, które dzieci przyniosły do przedszkola. Efekty są oszałamiające a sama praca przysporzyła przedszkolakom dużo frajdy.

"GWIAZDECZKI" - Drzewa iglaste i nie tylko ...

DRZEWA IGLASTE -  to jeden z tematów realizowanych podczas jesiennych zajęć w przedszkolu. Również i w tym roku przedszkolaki z dużym zaangażowaniem i posiadaną wiedzą przystąpiły do realizacji tego tematu. Nie tylko poznawaliśmy drzewa iglaste,ich "igły" i owoce ale również korzystając z przyniesionych przez dzieci szyszek, żołędzi czy kasztanów rozwiązywaliśmy zadania matematyczne, jak również uczyliśmy się tworzenia zbiorów.

"KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW" - teatrzyk

Dnia 11 października do naszego przedszkola zawitał teatrzyk. Bajka opowiadała historię pięknej i dobrej królewny oraz próżnej i złej macochy. Przedszkolaki oprócz spotkania z „żywym” aktorem miały również okazję uczestniczenia we wspólnej zabawie razem z aktorami. Spektakl bardzo zaciekawił wszystkie dzieci, a owacjom nie było końca!!!