Idzie lasem Pani Jesień

Malowała jesień w parku wszystkie liście - tą piosenką przedszkolaki powitały nową porę roku - jesień. Dzień ten obfitował w zabawy, pląsy i tańce o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswoiły sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Przedszkolaki z wielką ochotą i zaciekawieniem oglądały przyniesione dary jesieni, a także wspólnymi siłami tworzyły jesienny kącik w sali. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom za dostarczenie pięknych oznak jesieni!

Jesienny spacer

Jesień to jedna z najbardziej kolorowych pór roku. Dzieci podczas spaceru podziwiały piękno przyrody i odkrywały jej sekrety, a także obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Po drodze uczyły nazywać się napotkane drzewa. Była to dobra okazja do wzbogacenia wiedzy przyrodniczej przedszkolaków.

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. Przedszkolaki tworzyły prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka. Towarzyszyło nam również wiele zabaw związanych z kropką. Powstała też kropkowa fotobudka, w której dzieci robiły sobie zdjęcia w kapeluszach, okularach i muszkach w kropki. Tego dnia wszyscy w przedszkolu mieli na sobie ubrania w kropki. Kreatywność dzieci i rodziców przeszła nasze oczekiwania!

Również tego dnia wzięliśmy udział w ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Głównym celem akcji jest uświadamianie społeczeństwu, w jaki sposób możemy dbać o naszą planetę, promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Piękna pogoda sprzyjała wysprzątaniu terenu w pobliżu przedszkola.

?Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat?.

Dzień Dziecka zorganizowany w przedszkolu stał się okazją ku wielkiej radości. Do wielu atrakcji w tym dniu zaliczyć można było: dmuchane zamki oraz zwiedzanie remizy strażackiej, gdzie zostaliśmy zaproszeni przez strażaków OSP im. dh W. Wody w Ispini. Dzięki życzliwości strażaków dzieci poznały wyposażenie wozu strażackiego, mogły do niego wsiąść, oglądały sprzęt gaśniczy i ratowniczy, poznały specyfikę pracy strażaków ochotników, a nawet obsługiwały wąż z wodą. To była fantastyczna zabawa i wspaniała przygoda! Dziękujemy Strażakom za miłe przyjęcie!

Światowy Dzień Pszczół

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół, ustanowiony przez ONZ. Również w naszym przedszkolu świętowaliśmy ten dzień. Na początku Przedszkolaki poznały budowę pszczoły, dowiedziały się o rolach społecznych jakie pełnią poszczególne pszczoły, jak powstaje miód oraz jego pochodne, poznały pracę pszczelarza, a także próbowały odpowiedzieć na pytanie jaką rolę w życiu człowieka odgrywają pszczoły. Dzieci z pewnością zaciekawiły się życiem pszczół oraz ich znaczeniem dla świata. Na zakończenie wykonały piękną pszczółkę.

Posprzątaj z nami Małopolskę!

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji Posprzątaj z nami Małopolskę zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Celem inicjatywy było zwiększenie nawyków i świadomości ekologicznej oraz działania na rzecz ochrony środowiska. Pozytywne nastawienie, duże zaangażowanie i ogromne chęci Przedszkolaków pomogły nam posprzątać tereny w pobliżu przedszkola.

Pokaz druku 3D

W poniedziałek w naszym przedszkolu odbył się pokaz druku 3D. Przedszkolaki dowiedziały się jakie funkcje posiada drukarka 3D, która wykorzystuje do drukowania filament. Obserwowały pracę czterech "otwartych" drukarek, więc każdy mógł z bliska przyjrzeć się w jaki sposób powstają drukowane modele trójwymiarowe. I tak powstały figurki zajączka, rakiety, kwiatu oraz duszka. Dzieci poznały także role, jaką odgrywa drukarka 3D w różnych zawodach, w których jest wykorzystywana. Korzystają z niej chirurdzy, aby drukować narządy i kości, cukiernicy mogą drukować ozdoby do ciast, a dentyści zęby. Drukarka 3D pomaga również w budowaniu domów! Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały o tym,  w jaki sposób działa drukarka i do czego się przydaje. Spotkanie zakończyliśmy zdjęciami naszych przedszkolaków w przygotowanej przepięknej scenerii.