KONKURS WIELKANOCNY

W naszym przedszkolu odbył się konkurs wielkanocny, który miał na celu: rozwijanie umiejętności plastycznych, kreatywności dzieci, wzbogacanie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych, popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych. Wszystkie prace były wyjątkowe i wykonane różnorodną techniką. Pomysłowość prezentowanych prac wprawiła nas w zachwyt! Dyplomy oraz nagrody przyznane zostały wszystkim uczestnikom. Gratulujemy wspaniałych pomysłów!

Wizyta Iluzjonisty

Nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość, którym był prawdziwy magik! Podczas występu, dzieci zapraszane były na scenę, aby pomóc czarodziejowi wykonywać tajemnicze ruchy, dzięki którym magiczne sztuczki stały się możliwe. Nasze przedszkolaki potrafiły zaczarować z Panem magikiem kolorowe chustki, tak by zmieniły się w piłeczki, czy też pustą książeczkę zapełnić kolorowymi rysunkami, to tylko niektóre z prezentowanych niespodzianek. Zabawa w czarowanie bardzo się wszystkim podobała, a uśmiech na małych buziach widzów malował się przez całe przedstawienie!

Idą chłopcy parami, niosą koszyk z darami.
Wszystkie panie i dziewczynki,
dziś dostaną upominki.

Już podarków w koszu nie ma,
ale jeszcze są życzenia:
Zdrowia i radości!
Mniej zmartwień na głowie!
Tego w Dniu Kobiet życzą Wam - chłopcy i panowie.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca dzieci z naszego przedszkola obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. To wspaniała okazja, aby wspólnie świętować nadejście tej pięknej pory roku. W tym dniu wszyscy bawili się doskonale. Były tańce, śpiew, zabawy. Jednak najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Wszystkie dzieci wyruszyły barwnym korowodem, przywoływały Wiosnę głośnymi okrzykami i piosenkami. Ten dzień z pewnością był dla każdego przedszkolaka radosnym i niezapomnianym wydarzeniem!

Konkurs kolęd!

Dnia 27 stycznia odbył się konkurs kolęd i piosenki zimowej zorganizowany przez Gminne Centrum Promocji i Kultury Gminy Drwinia w Grobli. Również nasze przedszkolaki wzięły w nim udział wykazując się niezwykłą odwagą i zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności wokalne najlepiej jak potrafią. Do grona solistów należały: Nikola Pająk, Laura Madej oraz Michalina Duś, która zajęła II miejsce. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Serdecznie gratulujemy wszystkim artystom! Dziękujemy również rodzicom naszych milusińskich za okazane wsparcie oraz obecność podczas występów.

Calineczka - teatrzyk

Dnia 12 stycznia nasze przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt. Calineczka. Uśmiech, zdumienie oraz radość pojawiały się na twarzach dzieci podczas spektaklu. Przedszkolakom nie był obojętny los małej dziewczynki i z niecierpliwością czekały jak zakończy się historia Calineczki. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, a Calineczka odnalazła swoje szczęście.

JASEŁKA

Pielęgnując tradycje i zwyczaje świąteczne 22 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Przedszkolaki  przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną pięknymi kolędami oraz pastorałkami. Swoim występem mali aktorzy wprowadzili wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości z Narodzenia Pana.

Z tej okazji składamy wszystkim Państwu najlepsze życzenia świąteczne: Niech ten wyjątkowy czas pełen będzie radości, spokoju, wzruszeń i rodzinnego ciepła, a w nadchodzącym roku dopisuje zdrowie, szczęście oraz wszelka pomyślność.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy.

W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym wykonaliśmy kartki świąteczne oraz stroiki dla Domu Opieki Jestem w Grobli.

Spotkanie z Mikołajem!

W piątek 9 grudnia dzieci z naszego przedszkola udały się na spotkanie św. Mikołaja, który czekał na nas w Domu Kultury w Grobli. Najpierw przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne, a następnie Św. Mikołaj podarował wszystkim dzieciom słodkie prezenty.